BEZPIECZNYCH I SŁONECZNYCH WAKACJI.
DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU.

UWAGA RODZICE I UCZNIOWIE

Przedstawiamy WYKAZ PODRĘCZNIKÓW na nowy rok szkolny 2016/2017.

UWAGA RODZICE

Ogłoszenie listy uczniów przyjętych do klas I po 20 lipca 2016 r. Lista będzie umieszczona na tablicy ogłoszeń w szkole.

DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY16 czerwca 2016 r. odbył się w naszym gimnazjum Dzień Otwarty. Zwiedzanie szkoły, prezentacja projektów gimnazjalistów, quiz matematyczny "Skojarzenia" - to tylko niektóre z atrakcji, które czekały odwiedzających szkołę szóstoklasistów i ich rodziców.

W oprowadzaniu po szkole towarzyszyli im nasi uczniowie, którzy opowiadali, co ciekawego dzieje się w naszym gimnazjum, jak można aktywnie spędzić czas po lekcjach na licznych kołach zainteresowań, jakie są zajęcia sportowe, jak działa Samorząd Szkolny oraz jaka jest atmosfera w szkole. Zwiedzający szkołę mogli uczestniczyć również w pokazach doświadczeń z fizyki i chemii. W sali multimedialnej przeprowadzony został konkurs języka angielskiego i zaprezentowane zostało działanie pracowni. W ramach projektu profilaktycznego "Trzymaj formę" została przeprowadzona pogadanka o zasadach zdrowego żywienia. Chętni szóstoklasiści mogli wziąć udział w konkursie przyrodniczym.

Na zakończenie na sali gimnastycznej muzycznie i aktorsko utalentowani uczniowie naszego gimnazjum zaśpiewali piosenki i przedstawili kabaret, a inne uczennice zaprosiły wszystkich obecnych do wspólnego tańczenia zumby. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do nauki w naszym gimnazjum.

Zobacz zdjęcia.

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM10 czerwca 2016 roku nasza szkoła przyłączyła się do akcji "Jak nie czytam, jak czytam" poprzez wspólne czytanie na macie boiska przyniesionych ze sobą książek. Następnie fascynującą zabawą dla uczniów było ułożenie wieży ze swoich książek, gdzie po kilku próbach budowy - runęła. Inicjatywą młodzieży było też zbudowanie "piramidy wiedzy" z książek znajdujących się w bibliotece. Zadanie to pozwoliło uczniom dogłębnie poznać księgozbiór biblioteki. Kolejnym pomysłem uczniów było zbudowanie domina z książek, które okazało się ekscytującym zadaniem wymagającym dużej precyzji. Inicjatorką wprawienia domina w ruch była pani dyrektor.

Zobacz zdjęcia.

III POWIATOWE ŚWIĘTO SPORTU SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH POWIATU TOMASZOWSKIEGO3 czerwca nasi uczniowie pod opieką p. Janusza Zarębskiego, p. Piotra Wojciechowskiego i p. Przemysława Siomy udali się na Powiatowe Święto Sportu w Lubyczy Królewskiej. Przed godziną 10.00 nastąpiło uroczyste powitanie wszystkich gmin z powiatu tomaszowskiego i rozpoczęcie zawodów. Konkurencje, w których wzięli udział nasi uczniowie to: siatkówka dziewcząt, przeciąganie liny dziewcząt i chłopców, rzut lotką, skok w worku, bieg dla uczniów klas I, II oraz III. Po zaciętej rewalizajcji w kategorii biegowej wywalczyliśmy trzy medale: Karina Mic uczennica klasy I a zajęła III miejsce, Grzegorz Saj uczeń klasy I b zajął II miejsce oraz Kamil Kościołko uczeń klasy II c zajął III miejsce. W skoku w worku swoimi umiejętnościami wykazał się Szymon Bartosiewicz zdobywając III miejsce. W przeciąganiu liny wicemistrzynie Dominika Szczygielska, Weronika Ryło, Paulina Kisiel, Paulina Borys i Gabriela Dydiuk wywalczyły II miejsce. W kategorii nauczycieli II miejsce zajął p. Przemysław Sioma. W klasyfikacji końcowej nasza szkoła zajęła V miejsce w powiecie tomaszowskim. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


Red. Paulina Kisiel
Zobacz zdjęcia.

HAPPENING "PRZESTAŃMY BIEC"

Już po raz trzeci nasza gmina, a tym samym wszystkie szkoły z terenu naszej gminy wzięły udział w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki. Celem akcji jest promowanie mody na życie bez uzależnień. O godz. 12.00 nastąpił zryw wolnych serc, serc wolnych od uzależnień i od przemocy. To gest bicia serca wykonywany jednocześnie przez wszystkich zebranych przez 60 sekund. Tegoroczna akcja została wpisana w termin Międzynarodowego Dnia Dziecka. Tego dnia na boisku przy szkole podstawowej odbyły się różnego rodzaju konkurencje dla uczniów, konkurs języka angielskiego, konkurs piosenki, itp. Młodzież naszego gimnazjum zaprezentowała krótką pantomimę tematyczną.

Zobacz zdjęcia.

ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 - GO MAJA4 maja w naszym gimnazjum młodzież pod opieką p. Iwony Czuchaj i p. Anny Bałuki przygotowała uroczystą akademię z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 - go Maja. Montaż słowno - muzyczny wzbogaciły piosenki patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru pod opieką p. Edyty Skrzyńskiej. A dzień wcześniej młodzież ze swoim montażem słowno - muzycznym wystąpiła w kościele parafialnym.

Zobacz zdjęcia.

"LUZACKI PIĄTEK"22 kwietnia w naszej szkole zorganizowano "luzacki piątek". W tym dniu, władzę nad szkołą objęli uczniowie klas trzecich. Wcielili się oni w role poszczególnych nauczycieli i prowadzili zajęcia przez pierwsze trzy godziny lekcyjne. Uczniowie nie mogli narzekać na brak atrakcji. Liczne konkursy i konkurencje, takie jak: kalambury, konkurs na największego łgarza oraz szkolne adaptacje programów "Familiada" i "Jaka to melodia?" dostarczyły wszystkim wielką porcję świetnej zabawy i odrobinę rywalizacji. Dzień ten, swoim występem uświetniła pani Kinga Dyniec, która prezentując wraz ze swoimi uczennicami taneczne układy zumby, porwała do tańca i wspólnej zabawy całą szkolną społeczność. Tego dnia, cofnęliśmy się o kilkadziesiąt lat, uczniowie założyli stroje rodem z lat 70 - tych, najbardziej zaangażowaną klasą okazała się I a. Punktem kulminacyjnym tego osobliwego piątku był towarzyski mecz rugby "Nauczyciele vs Uczniowie". Reprezentacje obu drużyn stoczyły zacięty bój, ostatecznie jednak zwyciężyli uczniowie.Red. Karolina Jachimek

Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNYW roku szkolnym 2015/2016 po raz pierwszy został przeprowadzony szkolny konkurs matematyczny organizowany przez nauczycieli matematyki naszego gimnazjum. Konkurs ma za zadanie propagować wśród uczniów naszej szkoły umiejętności matematyczne, wspierać rozwój uczniów zainteresowanych matematyką w pogłębianiu wiedzy i umiejętności, kształtować u uczniów postawę wytrwałości w wysiłku umysłowym, dociekliwości w stawianiu pytań i szukaniu odpowiedzi. Konkurs jest jednoetapowy - etap szkolny, organizowany oddzielnie dla klas pierwszych, drugich i trzecich.

Z klas trzecich w konkursie uczestniczyło 16 uczniów. Najlepszy wynik uzyskała Paulina Wróbel z klasy III a. Klasy drugie reprezentowało 15 uczniów. Najlepszy wynik należy do Pawła Drąszcza z klasy II a. W klasach pierwszych do konkursu przystąpiło 18 uczniów. Największą ilość punktów uzyskał Mikołaj Dudziński z klasy I a. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy, a pozostałym uczniom życzymy dużo wytrwałości w doskonaleniu umiejętności matematycznych.

KONKURS MATEMATYCZNY "PANGEA"

3 marca odbył się pierwszy etap międzynarodowego konkursu matematycznego PANGEA. W naszym gimnazjum w konkursie wzięli udział uczniowie klasy pierwszej - 6 uczniów, klasy drugiej - 4 uczniów, klasy trzeciej - 12 uczniów.

Organizatorami Konkursu Matematycznego Pangea są Międzynarodowe Szkoły Meridian i Uczelnia Vistula. Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech. W ostatniej edycji w Polsce wzięło udział ponad sto tysięcy uczniów z niemal 3500 szkół. Konkurs jest dla uczestników całkowicie bezpłatny, adresowany do uczniów szkół podstawowych (klasy 4 - 6), gimnazjów i liceów. Organizowany jest w dwóch etapach: etap szkolny koordynowany jest w szkołach przez nauczycieli przedmiotu, na etap finałowy najlepsi uczniowie zapraszani są do Warszawy i Wrocławia. Nagrody przewidziane są zarówno dla uczestników, jak i dla ich nauczycieli.

Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji. Jesteśmy przekonani, że udział w nim pozwoli uczniom czerpać radość z odkrywania tajników matematyki. Czekamy na wyniki pierwszego etapu konkursu, które są sprawdzane przez zespół Pangea.


Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych
składamy wiosenne życzenia,
aby w czas Święta Paschy w naszych sercach,
rodzinach i domach zagościła radość, spokój
i wielka nadzieja odradzającego się życia.

KONKURS MATEMATYCZNY O NAGRODĘ DYREKTORA III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W ZAMOŚCIU4 marca w naszym gimnazjum odbył się etap szkolny konkursu matematycznego o nagrodę Dyrektora III LO w Zamościu. Konkurs polega na rozwiązaniu sudoku oraz zadań testowych wielokrotnego wyboru. W konkursie wzięło udział 20 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Największą liczbę punktów w I etapie uzyskali uczniowie: Paweł Drąszcz - uczeń klasy II a, Weronika Bondyra - uczennica klasy III a, Julia Opalska i Jakub Dziuba - uczniowie klasy III b.

18 marca w III Liceum Ogólnokształcącym w Zamościu odbył się II etap - finałowy konkursu. Nasze gimnazjum reprezentowało trzech uczniów: Paweł Drąszcz, Julia Opalska i Jakub Dziuba. III miejsce zajął Paweł Drąszcz uzyskując 42 punkty na 46 możliwych do zdobycia. Rywalizacja była naprawdę na wysokim poziomie. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do ponownego udziału w przyszłym roku!

DZIEŃ OTWARTYCH DRZWI W ZS NR 5 W TYSZOWCACH17 marca uczniowie klas III naszego gimnazjum zostali zaproszeni na Dzień Otwartych Drzwi w ZS nr 5 w Tyszowcach. Gimnazjaliści mogli zapoznać się z profilami, które proponuje liceum na rok szkolny 2016/2017. Szkoła oferuje trzy profile: o nachyleniu medycznym, politechnicznym oraz prawniczym. Uczniowie liceum przygotowali prezentacje, promujące ich szkołę. Zapoznali także gimnazjalistów z historią patrona szkoły - Hetmana Stefana Czarnieckiego oraz opowiedzieli o atutach szkoły. Mogliśmy zobaczyć każdą pracownię z wybranym przedmiotem i porozmawiać o danych profilach z uczniami liceum. Zostaliśmy bardzo miło i ciepło przyjęci, a szkoła pokazała się z jak najlepszej strony.

18 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Dniach Otwartych w szkołach ponadgimnazjalnych w Zamościu, natomiast w poniedziałek 21 marca zainteresowani uczniowie odwiedzili tomaszowskie szkoły ponadgimnazjalne. We wszystkich szkołach mogliśmy zapoznać się z proponowaną ofertą na rok szkolny 2016/2017. Niedługo przed nami ważny dla nas egzamin gimnazjalny, a potem zostanie już tylko podjęcie właściwej decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej.


Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Red. Julia Opalska

ŻYWA LEKCJA HISTORIIW środę 9 marca uczniowie z klas drugich i trzecich wybrali się na wycieczkę do Zamościa w celu przeżycia niezapomnianej i innej od tradycyjnych lekcji historii. Swoją przygodę z historią zaczęli w miejscu nietypowym i zdecydowanie niekojarzącym się z lekcjami i nauką - sali kinowej, gdzie obejrzeli film "Historia Roja - czyli w ziemi lepiej słychać". Uczniowie mogli poznać historię i losy "żołnierzy wyklętych" a przez to lepiej zrozumieć historię swojego kraju, tym bardziej, że nie uczą się o tym okresie na lekcjach historii w gimnazjum.

Następnie udaliśmy się wszyscy na sentymentalny spacer po uliczkach Starego Miasta i spędziliśmy trochę czasu na Rynku Wielkim, gdzie uczniowie mogli w spokoju przyjrzeć się typowej architekturze renesansowej. Swoje obserwacje mogli zweryfikować w Prochowni Zamojskiej podczas prezentacji poświęconej historii i architekturze twierdzy i miasta Zamość - naszej lokalnej ojczyzny. Po prezentacji, wzbogaceni nową wiedzą udaliśmy się w drogę powrotną.

TURNIEJ SIATKARSKI W GIMNAZJUM W ULHÓWKU15 marca nasi uczniowie wzięli udział w turnieju siatkarskim w Ulhówku. Turniej wygrała reprezentacja naszego Gimnazjum przed Gimnazjum w Telatynie i Gimnazjum w Ulhówku. Drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, które wręczyli: Wójt Łukasz Kłębek i p. Anna Żurawiecka - Dyrektor Gimnazjum w Ulhówku, która zaprosiła do udziału w kolejnej edycji turnieju za rok.

Zobacz zdjęcia.

WŁĄCZ EKO WYOBRAŹNIĘ. ZBIERAJ BATERIE!Nasza szkoła przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół pod hasłem "Zbieraj baterie". Program ten jest długofalowy, dotyczy prawidłowego pozbywania się zużytych baterii i akumulatorów. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we współczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Program ZBIERAJ BATERIE! poprzez praktyczne działania oraz systematyczną edukację ekologiczną zachęca dzieci i młodzież do właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

Dlatego zachęcamy wszystkich uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły o przynoszenie zużytych baterii i akumulatorów do specjalnie oznakowanego pojemnika znajdujacego się w pracowni informatycznej.

Więcej o programie: CZYTAJ TUTAJ.

DZIEŃ KOBIET10 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet. Chłopcy pod opieką p. Piotra Wojciechowskiego przygotowali zabawne piosenki i scenki humorystyczne z życia kobiet. Oprócz uroczystego apelu, Panowie przygotowali kwiaty dla Pań i uczennic. A w klasach były torty, wyjścia do restauracji na pizzę i inne prezenty.

Zobacz zdjęcia.

KONCERT PROFILAKTYCZNY "POWIEDZ NIE" WIESŁAWA "BLACHY" BŁAŻKIEWICZAJeszcze przed feriami odbył się w naszej szkole koncert profilaktyczny "Powiedz nie" Wiesława "Blachy" Błażkiewicza. W spotkaniu wzięli udział uczniowie naszego gimnazjum oraz uczniowie ZS nr 5 wraz z opiekunami.

"Blacha" ukończył studia muzyczne na wydziale perkusji. Muzyczną drogę rozpoczął początkiem lat 80-tych z punkową kapelą Gzyms, wygrywając festiwal muzyków rockowych Rockosz w Bielsku Białej. W roku 1984 wygrał Przegląd Młodych Talentów Zima z Rockiem na Śląsku. W tymże roku wziął także udział w Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Jarocin.

Jest osobą, której leży na sercu walka o pokolenie młodych, by wyzwolić je z jarzma nałogów. Ten znakomity wirtuoz perkusji podczas koncertu profilaktycznego uświadomił uczniom jak bardzo zgubnym nałogiem jest picie alkoholu, palenie papierosów i branie narkotyków. Podkreślił także jak niebezpieczne może być sięganie po wszechobecne w ostatnich latach tzw. "dopalacze".

Pan Wiesław opowiadział nam, że on sam wyszedł z nałogu, cudem ocalał i zaczął walczyć o swoje życie. Jednak los po raz kolejny go doświadczył, gdy okazało się, że jest chory na raka. Ciężka choroba, leczenie, nadzieja na wyzdrowienie i wiara spowodowały, że dziś uczy innych jak ważne w życiu są emocje okazywane innym. Zachęca też młodych ludzi do odkrywania w sobie różnych talentów.

Uczniowie słuchali muzyka z ogromnym przejęciem. Po zakończeniu koncertu można było zrobić sobie z muzykiem pamiątkowe zdjęcie oraz spróbować swoich sił w graniu na perkusji.

Mamy nadzieję, że ta nietypowa lekcja profilaktyki będzie dla nas dobrym początkiem w podejmowaniu właściwych decyzji.

KONKURS POETYCKI "MIŁOŚĆ CI WSZYSTKO WYBACZY"

W lutym z racji Walentynek ogłoszony został konkurs poetycki na wiersz o tematyce miłosnej pod hasłem "Miłość Ci wszystko wybaczy." Chętni uczniowie pisali wiersze i przynosili je do swoich polonistek: p. R. Zabłockiej, p. M. Panek i p. E. Muzyczki. 12 lutego miało miejsce roztrzygnięcie konkursu:

 • I miejsce zajęli: Barbara Kwaśna i Paweł Użwa kl. III b
 • II miejsce zajęły: Joanna Bezpalko kl. II a i Maja Muzyczka kl. I a
 • III miejsce zajęli: Jakub Bzdyra kl. I a i Małgorzata Dudzińska kl. III b

  Wyróżnione zostały następujące osoby: Karolina Mierzwińska, Wiktoria Holuta, Kamila Świder, Eliza Mac, Gabriela Wójtowicz i Karolina Molenda. Wszyscy otrzymali upominki i dyplomy uznania.

 • JULKA W KONKURSIE KOLĘD I PASTORAŁEK  Dnia 21 stycznia 2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. Armii Krajowej w Zamościu odbył się IX Konkurs Kolęd i Pastorałek "Nad nami Cicha Noc". Nasze Gimnazjum reprezentowała uczennica klasy III Julia Opalska z pastorałką "Tobie Mały Panie". Uczennicę do występu przygotowała nauczycielka muzyki p. Edyta Skrzyńska.

  ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY/WIGILIA SZKOLNA  W dniu 22 grudnia 2015 r. w naszym gimnazjum odbyły się obchody Święta Patrona i Wigilia Szkolna oraz zorganizowane przez uczniów z wychowawcami poszczególnych klas wigilie klasowe. Dzień był szczególny ponieważ uczniowie starannie przygotowali się do występów związanych z obchodami rocznicy zawiązania Konfederacji Tyszowieckiej. W strojach z epoki, aktorzy zaprezentowali kilka scenek z czasów "potopu szwedzkiego".

  Młodzież pod kierunkiem p. Moniki Skroban n-la historii i E. Muzyczki n-la j. polskiego przedstawiła inscenizację w czasie której zaprezentowała okoliczności wybuchu wojny Rzeczypospolitej ze Szwecją w latach 1655 - 1660. Uczniowie dowiedzieli się co było powodem tego, że Szwedzi nas zaatakowali, kto dokonał zdrady na rzecz Szwedów, oraz w jakich okolicznościach zawiązała się Konfederacja Tyszowiecka, która była wymierzona przeciwko Szwedom i ich królowi Karolowi X Gustawowi. Poznali też okoliczności obrony klasztora na Jasnej Górze i legendy związane z tym ważnym dla historii miasta Tyszowce wydarzeniem historycznym. Uczniowie dzięki tej uroczystości wzbogacili swoją wiedzę z zakresu historii lokalnej, jak i historii Rzeczypospolitej w XVII wieku.

  Druga część inscenizacji rozpoczęła się od "świątecznego tańca" zespołu klasy I a, a następny punkt stanowiły jasełka przypominające sceny biblijne związane z narodzeniem w Betlejem Jezusa. Wszystko to pod okiem p. R. Zabłockiej. Były nastrojowe kolędy, teksty wierszy przemawiające do serc, nawet śnieg (sztuczny). Wszyscy rozstali się w świątecznych nastrojach.

  Zobacz zdjęcia.

  WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY  10 stycznia po raz kolejny uczniowie z naszego gimnazjum zbierali pieniądze w ramach akcji WOŚP. W tym roku udało się zebrać 6 tysięcy 692 złote i 47 groszy. Podobnie jak przed rokiem na darczyńców z puszkami czekali nie tylko gimnazjaliści z Tyszowiec, ale również uczniowie w sąsiedniej gminie Rachanie. Łącznie mieliśmy 35 wolontariuszy, w tym 11 z Rachań, którzy zbierali pieniądze od 8.00 rano. Po 14.00 w hali naszego gimnazjum rozpoczął się trzygodzinny maraton fitness. Maraton zumba fitness dla dzieci, młodzieży i dorosłych poprowadziły Kinga Dyniec z Tyszowiec, Zofia Badach z Biłgoraja, Magdalena Kalniuk z Siedlec i Damian Otkała z Mircza.

  Zabawa z DJ-em na skwerku w Tyszowcach była połączona z licytacją. Z aukcji orkiestrowych koszulek, kalendarzy i płyty DVD z koncertem zespołu Voo Voo, przekazanych przez Fundację WOŚP oraz kuponu na bal karnawałowy w restauracji "Szewska Pasja" udało się uzyskać około 700 złotych.

  Zobacz zdjęcia.

  GOŚĆ SPECJALNY ANDRZEJ SUPRON  W ramach ministerialnego programu "Zapasy w każdej szkole" odwiedził nasze gimnazjum Andrzej Supryn - sportowiec uważany za najlepszego polskiego zapaśnika. To właśnie z jego rąk uczeń naszego gimnazjum Adam Gardzioła odebrał nagrodę za zdobycie Mistrzostwa Polski.

  Andrzej Supron poprowadził wspólną rozgrzewkę i zawody sportowe, w których wystartowało pięć tyszowieckich szkół. Każda placówka wystawiła 7-osobową reprezentację, które rywalizowały w trzech konkurencjach. Było to przeciąganie liny, wypychanie przeciwnika za matę oraz mocowanie z piłką. Po wyrównanej i bardzo emocjonującej walce wygrała SP Tyszowce, drugie miejsce zajęli zapaśnicy z Perespy, a trzecie ich rywale z Czartowczyka. Na kolejnych miejscach uplasowały się ekipy z Przewala i Kazimierówki.

  Zwycięska szkoła została zaproszona przez Andrzeja Suprona do Warszawy na uroczysty finał programu "Zapasy w każdej szkole" z udziałem reprezentacji placówek z całego kraju.

  Zobacz zdjęcia.

  OGŁOSZENIE

  W okresie przerwy świątecznej, w dniach 28.12.2015 - 31.12.2015 w godzinach 1000 - 1300 zostaną zorganizowane dyżury nauczycieli, w czasie których odbywać się będą zajęcia sportowe.  [...]To właśnie tego wieczoru,
  od bardzo wielu wieków,
  pod dachem tkliwej kolędy
  Bóg rodzi się w człowieku.
  Emilia Waśniowska


  Życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni serca spokojem i radością. Niech błogosławieństwo Bożego Dzieciątka towarzyszy wszystkim przez całe życie, a szczere i najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym momencie.

  OGŁOSZENIE DYREKTORA SZKOŁY

  Zapraszamy Państwa Firmę do udziału w postępowaniu prowadzonym w trybie zapytania ofertowego poniżej 30000 Euro na: dostawa oleju opałowego lekkiego spełniającego parametry Polskiej Normy PN-C-96024 do kotłowni olejowej Gimnazjum im. Konfederacji Tyszowieckiej w Tyszowcach w roku 2016.

  Data zamieszczenia: 08. 12. 2015 r.
  Więcej informacji tutaj.

  MIKOŁAJKOWA LOTERIA FANTOWA  7 grudnia w naszej szkole odbyła się mikołajkowa loteria fantowa, w której można było wygrać przeróżne przedmioty. Wśród przyniesionych przez uczniów fantów znalazły się m.in. książki, figurki, skarbonki, kubki, płyty, maskotki, ramki na zdjęcia i wiele innych ciekawych rzeczy. Każdy los wygrywał. Przy stoisku stały po dwie osoby z klas trzecich. Dochód z loterii został przeznaczony na cel charytatywny. A do losowania zachęcał sam św. Mikołaj wraz ze swoimi Śnieżynkami, które rozdawały słodkości dla wszystkich grzecznych uczniów.


  Zapraszam do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

  Red. Ewelina Stelmaszczuk

  WYSTAWA "DREWNIANY SKARB. CHRONIĄC DZIEDZICTWO KREUJEMY PRZYSZŁOŚĆ"  W dniach 30 XI - 07 XII 2015 r. młodzież naszego gimnazjum zwiedzała wystawę prezentującą i porównującą architekturę drewnianą Lubelszczyzny i Norwegii. Wystawa miała miejsce w Samorządowym Centrum Kultury w Tyszowcach. Przedsięwzięcie to realizowane jest przez Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" od V 2014 r. i polega na dokumentowaniu i promocji tradycyjnej architektury drewnianej miasteczek Lubelszczyzny. Młodzież mogła obejrzeć reprodukcje prezentujące architekturę drewnianą swojego miasta Tyszowiec.

  Zobacz zdjęcia.

  ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ STEFANA ŻEROMSKIEGO  1 grudnia młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w zwiedzaniu wystawy prezentującej życie i twórczość Stefana Żeromskiego. Wystawa ta miała miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tyszowcach. Uczniowie poznali biografię tego wielkiego pisarza i publicysty, jego najwybitniejsze dzieła oraz tematykę utworów. Zapoznali się z sytuacją polityczną w jakiej znajdował się nasz kraj na przestrzeni XVII i XIX wieku, czyli czasów, w których pisarz tworzył.

  Zobacz zdjęcia.

  OTRZĘSINY KLAS I  Dnia 25 listopada klasy I przystąpiły do kilku zabawnych konkurencji. Wszystko po to, by stać się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły. Jak zawsze niezawodnymi w przygotowaniu tychże konkurencji okazali się uczniowie klas III. Zadania przygotowane dla pierwszaków wymagały sprytu, inteligencji, a nawet umiejętności wokalnych czy artystycznych. Uczniowie klas I musieli wykazać się wiedzą o szkole czy wiedzą na temat swoich starszych kolegów. Serdecznie dziękujemy uczestnikom naszej zabawy za wysiłek włożony w wykonywanie zadań, zaangażowanie oraz naprawdę zaciętą rywalizację. Wszyscy dzielnie walczyli o to, by zasłużyć sobie na miano ucznia I klasy Gimnazjum im. Konfederacji Tyszowieckiej w Tyszowcach i wszystkim się to udało. Najlepszą klasą okazała się klasa I c, która zajęła I miejsce. Gratulujemy!


  Witamy w progach teraz już Waszej Szkoły!


  Tego też dnia odbył się wcześniej zapowiedziany przez Samorząd Uczniowski przegląd kabaretów i scenek humorystycznych. Każda klasa stanęła na wysokości zadania i jej przedstawiciele zaprezentowali przygotowane scenki humorystyczne. Było bardzo zabawnie, a jury ogłosiło jednogłośnie klasę III a zwycięzcami za scenkę pt."Poczta". Gratulujemy!

  Zobacz zdjęcia.

  DZIEŃ ZDROWEJ ŻYWNOŚCI  24 listopada uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali w naszej szkole Dzień Zdrowej Żywności. Tego dnia mogliśmy podczas przerw zjeść smaczne i zdrowe kanapki z warzywami, na pełnoziarnistym pieczywie, owocowe szaszłyki, nie zabrakło również różnego rodzaju słodkości. Wszyscy uczniowie przygotowujący ciasta postarali się by nie zawierały one przesadnej ilości cukru. Były to np. pierniki, serniki, ciasteczka owsiane itp. Oprócz smacznych i zdrowych przekąsek mogliśmy nabyć też witaminowe soki. Pieniądze, które Samorząd Uczniowski zebrał ze sprzedaży produktów zostaną przekazane na wcześniej ustalony, szczytny cel charytatywny.


  Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za włączenie się w przygotowanie tego dnia. Miejmy nadzieję, że to pierwszy krok do zmiany naszych nie zawsze dobrych nawyków żywieniowych.

  Zobacz zdjęcia.

  ŻYJ ZDROWO - AKTYWNIE SPĘDZAJ CZAS  W ramach programu "Żyj zdrowo - aktywnie spedzaj czas" nauczyciele wychowania fizycznego z naszego gimnazjum zorganizowali cykl imprez dla wszystkich uczniow chcących aktywnie spędzać swój wolny czas.


  Raz w miesiącu w każdą ostatnią sobotę miesiąca organizowane są zawody indywidualne, rozgrywki klasowe, zmagania grupowe w zależności od dyscypliny sportowej. W ostatnią sobotę listopada odbyły się rozgrywki z piłki ręcznej. Udział w nich wzięło ponad 50 uczniów z różnych klas. Rozgrywki odbyły się na zasadzie zmagań klasowych (drużyna mieszana), systemem każdy z każdym. W przerwach między meczami nasi uczniowie relaksowali się przy muzyce dodatkowo wykonując układy taneczne ZUMBA Fitness. Najlepszą klasą okazała sie klasa III c - klasa sportowa o profilu piłki ręcznej i piłki nożnej. Zachęcamy wszystkich uczniów naszego gimnazjum do uczestnictwa w tego rodzaju spotkaniach. Zobacz Terminarz spotkań.

  Zobacz zdjęcia.

  "NIENAWIŚĆ - JESTEM PRZECIW"  17 listopada uczniowie klas trzecich uczestniczyli w konferencji pt. "Nienawiść- jestem przeciw!", która odbyła się w Zespole Szkół Nr 5 im. Hetmana Stefana Czarnieckiego w Tyszowcach. Spotkanie zaczęło się od oficjalnego przywitania wszystkich przybyłych gości. Na początku uczestnicy spotkania zapoznali się z tym co to jest cyberprzemoc, nienawiść i hejt oraz z ogólnym celem projektu. Następnie pani Justyna Czernij - Jezierska i pani Agnieszka Kościołko - panie pedagog ze Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia w Tyszowcach opowiedziały o tym jaka jest różnica między przemocą psychiczną a mową nienawiści, opowiadając przy tym historię jaką przeżyła jedna z ich pacjentek. W dalszej części pan Paweł Pryciuk psycholog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Tomaszowie Lubelskim opowiedział o wpływie przemocy fizycznej i psychicznej na życie i funkcjonowanie dorosłego człowieka. W końcowej części konferencji mł. asp. Agnieszka Gromek i sierż. sztabowy Wioletta Myszczyńska przedstawicielki Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim zapoznały nas z tym kiedy cyberprzemoc jest poważnym obrażaniem i przestępstwem i gdzie i kiedy można zgłaszać mowę nienawiści. Konferencja była dla nas bardzo ciekawym i pouczającym doświadczeniem.


  Red. Barbara Kwaśna

  Zobacz zdjęcia.

  97. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI  Dnia 12 listopada uczniowie Gimnazjum im. Konfederacji Tyszowieckiej pod opieką p. Moniki Skroban, p. Ewy Muzyczki i p. Anny Wiśniewskiej zajrzeli do kart historii Polski i w poetycki sposób przypomnieli nam wydarzenia związane z walką o Niepodległość Ojczyzny. Dodatkowo młodzież pod okiem p. Kingi Dyniec przedstawiła pantomimę o tematyce historycznej, ukazującą rozbiory i odzyskanie przez Polskę niepodległości.

  Zobacz zdjęcia.

  WYRÓŻNIENIA W KONKURSIE RECYTATORSKIM  7 listopada w Tomaszowskim Domu Kultury odbył się XIX Jesienny Konkurs Recytatorski pod hasłem "Świat jest teatrem". Naszą szkołę reprezentowały trzy uczennice: Barbara Kwaśna, Wiktoria Holuta i Maja Muzyczka. Uczestnicy musieli zaprezentować tekst, który kojarzy się z teatrem (wiersz lub prozę). Basia wygłosiła dwie "Pieśni" (I i II) Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Wiktoria fragmenty "Zemsty" Aleksandra Fredry, a Maja fragmenty ballady "Lilije" Adama Mickiewicza. Osiągneliśmy na konkursie tym dość duży sukces, bo aż dwie z naszych dziewcząt uzyskały wyróżnienie - Barbara Kwaśna i Wiktoria Holuta. Gratulujemy!

  Zobacz zdjęcia.

  DZIEŃ OTWARTY W EKONOMIKU  Dnia 6 listopada uczniowie klas III naszego gimnazjum uczestniczyli w dniu otwartym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 - Ekonomik - w Zamościu. Uczniowie mogli zapoznać się z następującymi profilami: fototechnik, technik ekonomista, technik hotelarstwa, technik przemysłu mody, technik logistyk, technik obsługi turystycznej, technik handlowiec, technik cyfrowych procesów graficznych, technik informatyk. Dodatkowo uczniowie wysłuchali doradcy zawodowego, który opowiadał o dobrym wyborze szkoły oraz o tym, aby wybierając profil kierować się swoimi zainteresowaniami. Uczniowie każdego profilu zaprezentowali jakie umiejętności można zdobyć po jego ukończeniu oraz jaki zawód można wykonywać po ukończeniu szkoły.


  Red. Julia Opalska, Aleksandra Proć

  Zobacz zdjęcia.

  JAN PAWEŁ II - PATRON RODZINY  Szczególną okazją do przypomnienia sobie papieskiego nauczania jest organizowany od wielu lat Dzień Papieski. Jest on obchodzony zawsze w niedzielę poprzedzajacą 16 października - dzień wyboru na Stolicę Piotrową kardynała Karola Wojtyły. Podejmowane w tym dniu działania są okazją do propagowania nauczania Św. Jana Pawła II.


  Z racji organizowanych tego dnia nabożeństw, koncertów, wieczornic, szkolnych akademii i okolicznościowych katechez, nie tylko wspominamy Św. Jana Pawła II, ale także wsłuchujemy się w jego nauczanie.


  17 października młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w II Wieczorze Papieskim "Wspomnienie o Św Janie Pawle II" zorganizowanym przez Stowarzyszenie G 6 Grzędy Sokalskiej w Łaszczowie. Uczennice otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz albumy wydane z okazji kanonizacji Św. Jana Pawła II.


  W naszym gimnazjum uroczysty apel upamiętniający XV Dzień Papieski, obchodzony pod hasłem Jan Paweł II - Patron Rodziny odbył się 21 października. W przygotowanie apelu włączyli się uczniowie klas I a, II a, III b, którzy zaprezentowali okolicznościowie wiersze i piosenki. Nad wszystkim czuwali p. Dorota Podgórska i ks. Andrzej Michalski.

  Zobacz zdjęcia.

  ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH  Dzień 14 października był bardzo ważnym dniem dla uczniów klas pierwszych. Tego dnia złożyli uroczyste ślubowanie, tym samym zostali przyjęci w poczet pełnoprawnych uczniów naszego gimnazjum.


  Aby sprawdzić kompetencje literackie pierwszoklasistów odbył się tego dnia również konkurs literacki w ramach akcji Wspólne Czytanie. Z każdej klasy pierwszej wytypowano pięcioosobową drużynę. Natomiast uczniowie z klas drugich przygotowali fragmanty do czytania z sześciu książek. Konkurs polegał na odgadywaniu tytułów powieści na podstawie wysłuchanych fragmentów tekstów czytanych przez uczniów klasy drugiej. Wykorzystano następujące utwory: "Mitologia" J. Parandowskiego, "Krzyżacy" i "W pustyni i w puszczy" H. Sienkiewicza, "Ania z Zielonego Wzgórza" L. Maud Montgomery, "Harry Potter" J. K. Rowling oraz "Hobbit" J. R. Tolkiena.


  Zwycięzcami zostały dwie klasy: I a i I b. Klasa I c zajęła drugie miejsce.

  DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ  Oficjalne święto w Polsce ustanowione zostało 27 kwietnia 1972 roku jako Dzień Nauczyciela, od 1982 natomiast obchodzone jest jako Dzień Edukacji Narodowej. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej będącej pierwszym Ministerstwem Edukacji w Europie. Zostało ono utworzone 14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Obecnie każda rocznica tego wydarzenia jest uroczyście obchodzona w instytucjach związanych z oświatą.


  W naszej szkole dzień ten miał charakter bardzo uroczysty. W akademii wzięli udział zaproszeni goście, rodzice, nauczyciele, pracownicy obsługi i uczniowie. W części oficjalnej głos zabrała p. Dyrektor Dorota Badyła. Kolejną część uroczystości wypełniły występy artystyczne przygotowane przez Samorząd Uczniowski pod okiem opiekunów p. Aleksandry Malickiej i p. Edwarda Piwko. Artyści pięknie wyśpiewali i wyrecytowali słowa podziękowania i uznania dla codziennej, trudnej pracy pedagogów. W humorystyczny sposób przedstawili też trudy i codzienne zmagania nauczycieli w ich pracy. Na zakończenie uczniowie złożyli nauczycielom życzenia i wręczyli drobne upominki.

  Zobacz zdjęcia.

  W WIOSCE GOTÓW  W dniu 1 października klasy I udały się na wycieczkę do Wioski Gotów w Masłomęczu. Uczniowie zwiedzali chaty tematyczne: kowala, tkaczki, wojownika, garncarza oraz chatę gocką, w której mieszkała wielopokoleniowa rodzina. Wszystkie obiekty powstały we współpracy z archeologami, wzorowane są na dawnym budownictwie, wkopane w ziemię i wyposażone w sprzęty adekwatne do osoby, które je zamieszkiwały.

  Oprócz skansenu, w sąsiadującym z wioską budynku świetlicy, młodzież zajmowała się lepieniem wyrobów glinianych oraz wykonywaniem biżuterii na wzór tej, którą odkryto w wykopaliskach archeologicznych.

  Obiad, ugotowany nad ogniskiem w dwóch kociołkach, składał się z kaszy jęczmiennej, okraszonej suto gulaszem, przyprawionej ziołami. Był bardzo smaczny.

  Na zakończenie odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek.

  Zobacz zdjęcia.

  DZIEŃ CHŁOPAKA  30 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopca. W tym dniu dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia, wręczyły też prezenty, były torty, wyjścia na pizzę oraz inne upominki. Najważniejszym prezentem był oczywiście uroczysty apel, podczas którego mogliśmy wysłuchać piosenek o Panach nauczycielach napisanych przez dziewczęta. Było również bardzo zabawnie za sprawą skeczy i humorystycznych scenek. Nie zabrakło również konkurencji, gdzie chłopcy musieli wykazać się np. znajomością kolorów. Nad wszystkim czuwały panie A. Malicka i R. Zabłocka. Następnego dnia odbyła się dyskoteka szkolna, na której wszyscy świetnie się bawili.

  Zobacz zdjęcia.

  PRZEDSIĘBIORCZY GIMNAZJALISTA  16. 06. 2015 roku nasza szkoła przystapiła do partnerstwa lokalnego na rzecz promocji poradnictwa zawodowego na poziomie szkół gimnazjalnych Przedsiębiorczy Gimnazjalista. Usługą poradnictwa zawodowego zostanie objęta młodzież klas III. Celem podejmowanych działań jest przybliżenie uczniom i rodzicom tematyki doradztwa zawodowego. Zajęcia z poradnictwa zawodowego będą prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną.

  Czytaj więcej.

  Edukacyjno - zawodowy niezbędnik dla rodzica gimnazjalisty. Pobierz.

  NAKRĘTKI DLA HOSPICJUM  Nasze gimnazjum przystapiło do akcji zbierania plastikowych nakrętek dla hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. Akcja nosi nazwę "Zbieraj nakrętki, pomóż Hospicjum Santa Galla." Prosimy więc i zachęcamy do włączenia się w akcję uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, a także rodziców.

  WRZEŚNIOWE ROCZNICE  1 września minęła 76 rocznica wybuchu II wojny światowej. Dla upamiętnienia tamtych wydarzeń uczniowie klasy III a oraz I a pod opieką pań R. Zabłockiej, E. Muzyczki i A. Wiśniewskiej przygotowali montaż słowno - muzyczny, by poraz kolejny przypomnieć młodzieży o tych owych, tragicznych wydarzeniach. Uroczysta akademia odbyła sie 21 września w naszym gimnazjum.

  Zobacz zdjęcia.

  WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO  10 września 2015 roku zostały zorganizowane w naszym gimnazjum wybory Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2015/2016. Uczniowie wybierali spośród listy kandydatów wytypowanych wcześniej przez klasy. Najwięcej głosów otrzymała Karolina Jachimek z klasy III a, tym samym została przewodniczącą szkoły. Następnym 10 osobom zostały przydzielone konkretne zadania. Wybranym uczniom życzymy owocnej i efektywnej pracy.

  Zobacz zdjęcia.

  UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016  1 września 2015 roku uczniowie Gimnazjum im. Konfederacji Tyszowieckiej rozpoczęli kolejny rok szkolny. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Tyszowcach. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, w której odbył się apel. Inauguracyjną uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Dorota Badyła.