Archiwum 2013/2014

OGÓLNOPOLSKI GŁOS PROFILAKTYKI

W dniu 14 czerwca 2014 r. na PLACU KONFEDERACJI TYSZOWIECKIEJ odbędzie się happening Przestańmy biec! Rozpoczęcie o godzinie 15:00 - zbiórka w szkole. Następnie przemarsz na Plac Konfederacji Tyszowieckiej, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości.

PRZEBIEG ZAJĘĆ W DNIU 14 CZERWCA 2014

W związku z organizacją zadań programu Ogólnopolski Głos Profilaktyki w dniu 14 czerwca 2014 r. zajęcia lekcyjne zaplanowane na dzień 18 czerwca 2014 r. (środa) odbędą się 14 czerwca 2014 r. (sobota). Godziny zajęć według planu:
1 lekcja 11:00 - 11.30
2 lekcja 11:35 - 12.05
3 lekcja 12:10 - 12:40
4 lekcja 12:45 - 13:15
5 lekcja 13:20 - 13:50
6 lekcja 13:55 - 14:25
7 lekcja 14:30 - 15:00

KONKURS O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH

Konkurs o funduszach europejskich został zorganizowany przez Departament Regionalny Programu Operacyjnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. Celem konkursu było dotarcie do gimnazjalistów województwa lubelskiego z komunikatem w jaki sposób fundusze europejskie z Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz Regionalnego Programu Operacyjnego w ciągu ostatnich dziesięciu lat wpłynęły na rozwój naszego regionu. Gimnazjum w Tyszowcach konkurs przeprowadziło 18 lutego 2014 roku. Nauczycielem, który zorganizował konkurs była pani Monika Skroban - nauczyciel historii i WOS-u. W konkursie brało udział sześćdziesięciu uczniów naszego gimnazjum. Komisja egzaminacyjna w składzie: Pani Dyrektor Dorota Badyła - przewodniczący, p. Monika Skroban, p. Elżbieta Wilk p. Beata Bondyra. I miejsce zdobyła Julia Opalska I B, II miejsce - Sebastian Świder I A, III miejsce - Magdalena Kocira II B. Gratulujemy! Galeria.

ELIMINACJE SZKOLNE KONKURSU MATEMATYCZNEGO O NAGRODĘ DYREKTORA III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO W ZAMOŚCIU

21 lutego 2014r w naszym gimnazjum odbył się etap szkolny konkursu matematycznego o nagrodę Dyrektora III LO w Zamościu. W konkursie wzięło udział 10 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Największą liczbę punktów uzyskali Marek Sołdaczuk i Karolina Gębala - uczniowie klasy IIIc. Gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym etapie konkursu!

PROFILAKTYKA ANTYNIKOTYNOWA

W ramach realizacji programu profilaktycznego "Znajdź właściwe rozwiązanie" odbywają się w naszej szkole zajęcia o tematyce antynikotynowej. Na lekcjach biologii, wychowania do życia w rodzinie i na godzinach wychowawczych uczniowie klas pierwszych i drugich poznają szkodliwe składniki dymu papierosowego i ich wpływ na organizm człowieka. Poznają skutki aktywnego i biernego palenia, etapy uzależnienia, skutki społeczne nałogu nikotynizmu. Uczą się postawy asertywności wobec presji grupy koleżeńskiej. Jedną z takich lekcji przygotowały i przeprowadzają w klasach pierwszych i drugich (pod kierunkiem nauczyciela biologii i wychowawców) uczennice klasy II c: Zuzanna Jaroni, Kinga Aleksandrowicz, Katarzyna Radecka.

Informujemy, że zajęcia lekcyjne w Gimnazjum im. Konfederacji Tyszowieckiej odbywają się według planu, jak również dowozy i odwozy od wtorku 04.02.2014r. będą odbywać się normalnie.

ELIMINACJE SZKOLNE KONKURSU MATEMATYCZNEGO "ZAGIMAK"

18 grudnia 2013 r w naszym gimnazjum odbył się etap szkolny konkursu matematycznego "ZAGIMAK" organizowanego przez LSCDN w Zamościu i PWSZ w Zamościu. W konkursie wzięło udział 13 uczniów z klas pierwszych, 9 uczniów z klas drugich i 5 uczniów z klas trzecich. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Sebastian Świder z klasy I a, Karolina Szałata z klasy II a, Patryk Lesiuk z klasy III c, Marek Sołdaczuk z klasy III c. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

SUKCESY KAROLINY

Po raz kolejny Karolina Szałata uczennica klasy II a naszego gimnazjum otrzymała stypendium w ramach "Lubelskiego programu pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych" w zakresie przedmiotów matematyczno - przyrodniczych na rok szkolny 2013/14. Karolina jako uczennica klasy drugiej brała udział w konkursach organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty z kilku przedmiotów na etapie szkolnym. Do etapu okręgowego zakwalifikowała się: z chemii, fizyki i matematyki. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

PATRYK W FINALE KONKURSU Z FIZYKI

Uczeń klasy III c Patryk Lesiuk umysł ściśle humanistyczny. Po etapie szkolnym konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty zakwalifikował się do etapu okręgowego z fizyki i ... języka polskiego. 10 grudnia odbył się etap okręgowy konkursu z fizyki. Patryk zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY


"Twardo dmuchają na zimne zefiry pucołowate..." Od tych słów Jacka Kaczmarskiego rozpoczęliśmy uroczystą akademię poświęconą 358 rocznicy zawiązania Konfederacji Tyszowieckiej. Pragneliśmy przypomnieć te ważne wydarzenia, które rozegrały się w naszym mieście, bo przecież nadanie naszej szkole imienia Konfederacji Tyszowieckiej jest logiczną ciągłością patriotycznych postaw lokalnego społeczeństwa, naszej małej ojczyzny. Uczniowie przygotowali również pod okiem ks. Mateusza pantomimę ewangelizacyjną pt. "Set me free", ukazującą wolność, którą przynosi Jezus. Galeria.


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia składamy najserdeczniejsze życzenia Pani Dyrektor, nauczycielom, wszystkim pracownikom szkoły oraz uczniom. Życzymy wielu szczęśliwych chwil w gronie rodzinnym, pomyślności oraz licznych sukcesów w nadchodzącym roku. Niech święta Bożego Narodzenia upłyną w szczęściu i radości przy staropolskich kolędach, daniach wigilijnych i zapachu świerkowej gałązki, niech będą wypełnione wytchnieniem i odpoczynkiem.

ZNAJDŹ WŁAŚCIWE ROZWIĄZANIE - program profilaktyki palenia tytoniuNasze gimnazjum przystąpiło do realizacji programu profilaktyki palenia tytoniu:

" Znajdź właściwe rozwiązanie." Program ten jest realizowany w naszej szkole już drugi raz. Program koordynuje Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Tomaszowie Lubelskim.

I. Cel główny programu:

Zapobieganie paleniu tytoniu wśród uczniów gimnazjum.

II. Cele szczegółowe:

 • znajomość funkcji i potrzeb organizmu człowieka
 • ukazanie szkodliwości nałogu palenia tytoniu, wpływu składników dymu tytoniowego na poszczególne narządy i układy narządów, jak również rozwój zarodkowy i płodowy człowieka
 • przekonanie o równej szkodliwości palenia aktywnego i biernego
 • kształtowanie zachowań asertywnych, postawy aktywnej odmowy wobec presji grupowej
 • kształtowanie postawy poczucia własnej wartości, umiejętności kontaktów międzyludzkich, radzenia sobie z problemami
 • doskonalenie pracy w grupie
 • III. Grupa docelowa:

  Główna - to uczniowie klas drugich gimnazjum (dodatkowo uczniowie klas pierwszych i trzecich).

  IV. Ramy czasowe:

  Rok szkolny 2013/2014 (listopad - maj).

  V. Koordynator szkolny:

  P. Anna Bałuka - nauczyciel biologii i chemii; współpraca: wychowawcy klas drugich, nauczyciel wychowania do życia w rodzinie - p. Monika Skroban, nauczyciel plastyki - p. Anna Wiśniewska, pielęgniarka szkolna - p. Mirosława Skórzyńska.

  VI. Patronat honorowy:

  Przewodnicząca Rady Miejskiej - p. Zofia Czarnecka.

  Dzień Słodkości

  Zobacz szczegóły na aktualności SU.

  XIV Akcja Góra Grosza

  Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie. Szczegóły na aktualności SU.

  5 godzinny MARATON SZCZYPIORNIAKA

  Przyjdź i pobij z nami REKORD ciągłej 5 godzinnej GRY w PIŁKĘ RĘCZNĄ. Szczegóły maratonu na zawody sportowe.

  NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada uczniowie Gimnazjum im. Konfederacji Tyszowieckiej pod opieką nauczycielek j. polskiego i historii zajrzeli do kart historii Polski i w poetycki sposób przypomnieli nam wydarzenia związane z walką o Niepodległość Ojczyzny. Najpierw w kościele parafialnym po Maszy św. w intencji Ojczyzny, a następnie w szkole, gdzie nie zabrakło też pieśni historycznych i patriotycznych w wykonaniu szkolnego chóru. Zobacz zdjęcia.

  Kolorowy Dzień w naszej szkole

  Zobacz zasady konkursu na aktualności SU.

  ZBIERASZ NAKRĘTKI, JESTEŚ WIELKI

  Pod tym hasłem ruszyła w naszej szkole akcja zbierania plastikowych nakrętek. Wiecej na aktualności SU.

  Koncert Gabriela Fleszara

  Dnia 7 XI 2013 r. w ramach profilaktyki uzależnień, odbył się w naszej szkole koncert Gabriela Fleszara pt. "Wolności oddać nie umiem". Gabriel Fleszar to muzyk oraz aktor, znany z głównej roli w filmie pt. "Sezon na leszcza". Wokalista rozpoczął występ swoim najwiekszym przebojem "Kroplą deszczu". Potem opowiedział klika historii ze swojego życia i swoich bliskich, gdzie pierwszoplanowe role odgrywały różne środki odurzające. Sam również był uzależniony od papierosów. Historie te przeplatane były piosenkami wokalisty. Na koniec, artysta opowiedział miłosną historię ze swojego życia, wspomniał również o nałogu XXI wieku, jakim jest uzależnienie od komputera. Po występie, artysta chętnie rozdawał autografy. Występ Gabriela Fleszara miał na celu pokazać młodzieży jakie konsekwencje niosą ze sobą nałogi oraz jaką wartość dla młodego człowieka mają właściwie dokonywane wybory i prowadzenie zdrowego stylu życia. Zobacz zdjęcia.

  XIII Dzień Papieski

  XIII Dzień Papieski to kolejna chwila, aby pochylić się nad osobą bł. Jana Pawła II, nad treściami, które kierował do ludzi różnych kultur i narodowości. Treści te stały się myślą przewodnią tegorocznego Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy 13 X 2013 r. pod hasłem Jan Paweł II - Papież Dialogu. 16 X 2013 r. był też dniem, kiedy obchodziliśmy 35 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Św. Piotra. Wydarzenia te wpłynęły na przygotowanie montażu słowno muzycznego, do którego wysłuchania uczniowie naszego gimnazjum zaprosili w dniu 21 X Panią Dyrektor, nauczycieli oraz koleżanki i kolegów. Każdy Dzień Papieski wywołuje w nas fale dobrych, wzruszających wspomnień o Człowieku, który zawsze zadziwiał i ciągle zadziwia świat. Zobacz zdjęcia.

  Dzień Edukacji Narodowej

  15 października w naszym gimnazjum obchodziliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej potocznie zwany Dniem Nauczyciela. Dzień ten poprzedził konkurs "Ja z dzieciństwa" czyli konkurs na rozpoznanie nauczycieli z dzieciństwa. Nielada wyczynem okazały się zmagania z rozpoznaniem zdjęć nauczycieli. We wtorek zaś, uczniowie zaprezentowali uroczystą akademię, podczas, której nie zabrakło kwiatów i słodkości dla nauczycieli. Piękne wiersze i piosenki były wyrazem wdzięczności dla nauczycieli, za ich codzienną, żmudną, może czasem syzyfową pracę. Nie obyło się bez łez... oczywiście ze śmiechu podczas scenki odegranej przez uczniów, przedstawiającej dzień z życia nauczyciela. Zobacz zdjęcia.

  Dzień Chłopca

  Zgodnie ze zwyczajem, corocznie, 30 września obchodzimy Dzień Chłopca. W naszej szkole uroczysty apel odbył się 1 października, podczas, którego uczennice przygotowały montaż słowno - muzyczny, specjalnie dla Panów nauczycieli i swoich kolegów. Zobacz zdjęcia.

  Absolutna Szansa

  Informujemy, że od dnia 16 września 2013 r. działa w szkole projekt Absolutna Szansa. Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Program Operacyjny Kapitał Ludzki. Rodzice zostali zapoznani z szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych, z następujących przedmiotów: matematyka, j. angielski, j. polski, fizyka, chemia, informatyka. W projekcie uczestniczy 136 uczniów. Działa też Szkolny Ośrodek Karier. Realizowane są tu zajęcia indywidualne i grupowe z doradztwa zawodowego. Głównym celem zajęć jest stworzenie uczniom wszechstronnego rozwoju, wspieranie uzdolnień i wyrównywanie szans edukacyjnych. Plan zajęć organizowanych w ramach projektu tutaj.

  Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

  2 września 2013 roku uczniowie Gimnazjum im. Konfederacji Tyszowieckiej rozpoczęli kolejny rok szkolny. Tradycyjnie pierwsze powakacyjne spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele Parafialnym w Tyszowcach. Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do szkoły, w której odbył się apel. Inauguracyjną uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Dorota Badyła.